Izostanci učenika

IZOSTANCI UČENIKA

(1) Pedagoška mjera izriče se i zbog neopravdanih izostanaka s nastave.

(2) Izostanak s nastave, u slučaju  pravodobnog zahtjeva roditelja, može odobriti:

• učitelj za izostanak tijekom nastavnoga dana,
  • razrednik za izostanak do tri (pojedinačna ili uzastopna) radna dana,
  • ravnatelj za izostanak do sedam (uzastopnih) radnih dana,
  • učiteljsko vijeće za izostanak do petnaest (uzastopnih) radnih dana.

(3) Pravodobnim zahtjevom roditelja za izostanak učenika s nastave prema stavku 2. ovoga članka smatra se:

- usmeni ili pisani zahtjev učitelju najkasnije neposredno prije početka nastave za izostanak tijekom nastavnoga dana, a pisani zahtjev razredniku za izostanak do tri pojedinačna ili uzastopna radna dana najkasnije jedan dan prije izostanka,

-  pisani zahtjev ravnatelju za izostanak najkasnije tri dana prije izostanka,

-  pisani zahtjev učiteljskom vijeću najkasnije osam dana prije izostanka.

(4) Roditelj može, više puta godišnje, opravdati izostanak svoga djeteta u trajanju do tri radna dana, a za koje nije pravodobno podnesen zahtjev za odobrenjem sukladno stavku 2. i 3. ovoga članka.

(5) Opravdanost izostanka s nastave zbog zdravstvenih razloga u trajanju duljem od tri radna dana uzastopno dokazuje se liječničkom potvrdom.

(6) Izostanak učenika s nastave može se opravdati i odgovarajućom potvrdom nadležne institucije, ustanove ili druge nadležne fizičke ili pravne osobe (Ministarstvo unutarnjih poslova, sud, nadležni centar za socijalnu skrb, ustanova u koju je učenik uključen zbog pružanja pomoći ili dijagnostike, škola s umjetničkim programima, škola stranih jezika, učenički dom, sportski klub, kulturno-umjetničko društvo, kazalište u koje je učenik uključen, specijalistička ordinacija u kojoj je obavljen pregled ili dijagnostička pretraga i drugo), uključujući i e-potvrdu o narudžbi za pregled u zdravstvenoj ustanovi.

(7) Neopravdanim izostankom smatra se izostanak koji nije odobren ili opravdan sukladno odredbama stavka 2., 3., 4., 5. i 6. ovoga članka.

(8) Roditelj je dužan javiti razredniku razlog izostanka djeteta u roku od najviše 3 dana od izostanka. Izostanak učenika s nastave prema stavcima 4., 5. i 6. ovoga članka obvezno je opravdati dostavljanjem razredniku ispričnice roditelja, liječničke potvrde ili odgovarajuće potvrde nadležne institucije najkasnije u roku od petnaest dana od izostanka učenika sa nastave.

« Lipanj 2021 »

Svi u školi svi pri stolu 5

Dobro došli u knjižnicu.

Pratite događanja.

Pretražite katalog i pronađite knjigu koja vam je potrebna.

ZELJOTEKA 2020.

Zeljoteka 2020.pdf