Zaštita osobnih podataka

GDPR - General Data Protection Regulation ili UREDBA (EU) 2016/679 EUROPSKOG PARLAMENTA I VIJEĆA

Prema Općoj uredbi za zaštitu podataka (GDPR) koja je stupila na snagu 25. svibnja 2018. obavještavamo vas da za potrebe unosa osobnih podataka učenika u e-Dnevnik, e-Maticu i matične knjige te ispunjavanja upisnice u osnovnu školu moramo dobiti na uvid vaše isprave o identitetu te prikupiti osobne podatke učenika što je u skladu sa Zakonom o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, Pravilnikom o pedagoškoj dokumentaciji i evidenciji te javnim ispravama u školskim ustanovama i ostalim provedbenim aktima donesenim na temelju Zakona.

U osobne podatke učenika spadaju: ime i prezime, spol, datum i mjesto rođenja, adresa stanovanja, državljanstvo, OIB, razred koji učenik pohađa, program koji učenik pohađa, ime i prezime roditelja/skrbnika, adresa stanovanja roditelja/skrbnika, kontaktni brojevi roditelja/skrbnika, popis nastavnih predmeta i učenikov uspjeh po školskim godinama i razredima, izvannastavne i izvanškolske aktivnosti, podatci o općem uspjehu, vladanju i izostancima učenika, podatci o dopunskoj nastavi, popravnim, predmetnim i razrednim ispitima, podatci o sudjelovanju u natjecanjima i drugi podatci vezani uz školovanje učenika te podatci koji se odnose na učenikovo zdravstveno stanje. Svrha unosa podataka ima osnovu u zakonima i pravilnicima koji reguliraju područje odgoja i obrazovanja.

Kategorije primatelja kojima su osobni podatci otkriveni ili će im biti otkriveni (podaci po zakonskoj osnovi) jesu: Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Ured državne uprave Koprivničko-križevačke županije, Centar za socijalnu skrb, osiguravajuća društva, sudovi i ostala tijela i ustanove na temelju zakonskih odredaba

Osobni podatci obrađuju se tijekom školovanja učenika. Nakon prestanka školovanja čuvaju se u arhivi škole ili na serveru e-Matice kojoj je pristup zaštićen korisničkim imenom i zaporkom.

Svako neovlašteno korištenje podataka (objavljivanje, preradba, obradba, reprodukcija, prikazivanje, prenošenje, distribucija, snimanje ili bilo koji drugi oblik  neovlaštene uporabe) strogo je zabranjeno.

« Lipanj 2021 »

Svi u školi svi pri stolu 5

Dobro došli u knjižnicu.

Pratite događanja.

Pretražite katalog i pronađite knjigu koja vam je potrebna.

ZELJOTEKA 2020.

Zeljoteka 2020.pdf