Naša škola aktivna je u projektu Za sigurno i poticajno okruženje u školama. S ovim projektom ušli smo u Mrežu škola bez nasilja.

Što je to Mreža škola bez nasilja?

Mreža škola koje pod okriljem UNICEF-a u prvi plan stavljaju dijete i njegovo pravo za bezbrižnim odrastanjem.

Najveći problem današnje djece  upravo je  nasilje koje iz fizičkog sve više prerasta u verbalno i elektroničko nasilje. Prva istraživanja o vršnjačkom nasilju iz 2002.godine ukazivala su kako je svako peto dijete u Hrvatskoj bilo izloženo učestalom nasilju. Program počiva na uvjerenju da UNICEF može okupiti snage ( stručnjake, roditelje, djecu, poslovne ljude, medije , tvrtke institucije, dužnosnike i slavne osobe) pri zajedničkom naporu stvaranja sigurnog i poticajnog okruženja za svu djecu.

Škole se dobrovoljno uključuju u program,  a potom svaka škola dobije svog mentora koji ih vodi kroz proces učenja i primjene naučenog. Učitelji sami prolaze kroz sadržaje i radionice koje kasnije provode s djecom i roditeljima. Učenici aktivno sudjeluju u dogovoru o školskim vrijednostima, pravilima i posljedicama, a na razini cijele škole uspostavlja se „zaštitna mreža“ koju čine pravila, odluke, procedure i osobe koje brinu za sigurnost djece. Škola koja uspješno savlada „ Sedam koraka do sigurne škole“ dobiva priznanje „Škola bez nasilja“.

U programu sudjeluje više o 140.000 djece iz 100 gradova i mjesta u Hrvatskoj.

Program provodi više od 10.000 učitelj, na više od 250 škola.

Odlučili smo se edukacijom naših djelatnika, senzibilizirati našu okolinu, povezati učitelje, učenike, roditelje i lokalnu zajednicu , a sve s ciljem bolje budućnosti naše djece. Mentorica ovog programa za našu školu je profesorica Nevenka Lončar koja nam je održala i prve edukacije.

Koordinacijski tim čine stručni suradnici Ivan Radaš i Antonija Šikulec, nastavnici Goran Patljak, Rosana Vucković i Dragica Horvat-Fuček te ravnateljica Karolina Vidović.

Djeca su naša budućnost, a mi im želimo osigurati bezbrižno djetinjstvo bez ožiljaka.

« Lipanj 2018 »