Kad zvoni?
MREŽA ŠKOLA BEZ NASILJA

Edukacija pružanja prve pomoći

U srijedu i četvrtak, 9. i 10.9. 2015. , djelatnici naše škole sudjelovali su u vrlo poučnoj i korisnoj edukaciji na temu „Edukacija pružanja prve pomoći te osposobljavanje odgojno – obrazovnih radnika za pružanje prve pomoći učenicima sa zdravstvenim teškoćama“

Cilj ove edukacije je da nastavnici usvoje osnovna znanja o bolestima i određenim stanjima kako bi mogli prepoznati promjene u ponašanju učenika i pojavu prvih simptoma te sa usvojenim vještinama staloženo i bez panike pružiti adekvatnu pomoć i tako spriječiti daljnje komplikacije a u iznimnim situacijama, spasiti život.

Edukaciju je predvodio iskusan liječnik i predavač prve pomoći, dr. Dragutin Šnajdar koji nam je na vrlo zanimljiv i profesionalan način prenio znanje o postupcima Prve pomoći u stanjima kao što su Astma, konvulzije, hiperventilacija, šećerna bolest ( hipoglikemija i hiperglikemija ), alergija i anafilaktički šok, krvarenje i otvorene ozljede, ozljede kostiju i zglobova, dijete bez svijesti koje normalno diše i osnovno održavanje života.

Učitelji su sa zanimanjem odslušali teorijski dio nastave, koji su u vedrom raspoloženju primijenili u iznimno aktivnom praktičnom dijelu edukacije.

Još jednom se zahvaljujemo dr. Dragutinu Šnajdaru na prenesenom znanju, strpljivosti i ustrajnosti u svom edukativnom nastupu.

Cijeli projekt nastao je na temelju odluke odbora Gradskog društva Crvenog križa Koprivnica, uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta te Agencije za odgoj i obrazovanje, a na trošak Gradskog društva Crvenog križa Koprivnica.

Rosana Vucković Kišić

objavio: Nada Križaj   datum: 16. 9. 2015.