Kad zvoni?
MREŽA ŠKOLA BEZ NASILJA

MEĐUŽUPANIJSKO NATJECANJE MLADIH CRVENOG KRIŽA

Društvo Crvenog križa Koprivničko-križevačke županije organiziralo je međužupanijsko natjecanje mladih u Osnovnoj školi Molve u subotu, 18. travnja 2015. godine. Natjecalo se ukupno devet ekipa iz Koprivničko-križevačke i Bjelovarsko-bilogorske županije.

Ekipe mladih i podmlatka Crvenog križa pokazali su svoja znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom crvenom križu te međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima dok su u praktičnom dijelu pokazali znanja i vještine iz pružanja Prve pomoći.

U kategoriji podmlatka, učenici naše škole postigli su odličan rezultat, osvojili su visoko drugo mjesto na ovom važnom natjecanju dok je najbolji rezultat postigla ekipa OŠ I. Lacković Croata iz Kalinovca, treća je bila OŠ Kalnik, a četvrta OŠ Sirač.

U kategoriji mladeži najbolja je bila ekipa Srednje škole Koprivnica, drugo mjesto zauzela je ekipa Gimnazije Daruvar, treće plasirana je bila ekipa Učeničkog doma Križevci, četvrta je bila Srednja strukovna škola Đurđevac, a na petom mjestu je bio Dom učenika srednjih škola Bjelovar.

Iznimno smo ponosni na naše učenike, Mariju Tomiek i Luku Matišu iz 6.r., Doru Gašparec i Petru Verjak iz 7. r., Petru Puž iz 8.r. te na našu vjernu snimateljicu i pomagačicu u svemu, Saru Križaj iz 7.r.

U samoj pripremi za natjecanje, uspješno su savladali opširne teorijske  sadržaje iz navedenih područja, uložili veliki trud i svo svoje slobodno vrijeme u praktičnom djelu samih vježbi te iznimno ozbiljno i profesionalno prezentirali našu školu i općinu!

Posebno se zahvaljujemo pobjedničkoj ekipi iz kategorije mladeži, Srednjoj školi Koprivnica, koji su bili naši partneri u pripremnim vježbama te se iz tog druženja razvilo jedno divno i veliko prijateljstvo.

Bio je to veliki dan za naše učenike i njihove starije kolege koji su disali i plakali zajedno, podržavali se u svemu i od srca se radovali odličnim rezultatima!

Ohrabreni ovogodišnjim odličnim plasmanom i puni entuzijazma, krećemo u nove pobjede!

Rosana Vucković Kišić

voditeljica Crvenog križa

objavio: Nada Križaj   datum: 23. 4. 2015.