Priredba za sv. Nikolu

U petak, 5. prosinca u 18:30 sati u Društvenom domu u Koprivničkim Bregima održana je priredba za sv. Nikolu. Prije priredbe održana je humanitarna prodaja suvenira i božićnih ukrasa u sklopu projekta „Škole za Afriku“, a izrađenih na božićnoj radionici.

U organizacije priredbe sudjelovali su polaznici Dječjeg vrtića „Potočić“, polaznici male škole i učenici nižih razreda Osnovne škole Koprivnički Bregi.

Voditelji priredbe bili su učenici 4. razreda Lorna Zbodulja i Nikola Kovačić. Na samom početku sv. Nikolu pozdravili su polaznici Male škole pod vodstvom tete Sanele Došeni i  izveli recitacije „Sveti Nikola“, „Krampus“, „Što mi je donio sveti Nikola'“, „Zahvala svetom Nikoli“ i  otpjevali pjesmu „Niko bijeli dare dijeli“. Polaznici  Dječjeg vrtića „Potočić“ otplesali su pod vodstvom tete Sofije Krapinec „Postojale cure“, „Birajmo si frajlicu“ i „Mali bratec Ivo“. Anđeli su darivali  svetog Nikolu,  u igrokazu  „Jantar“ koji su za nas pripremili članovi Dramsko-scenske skupine uz pomoć  učiteljice Vlatke Kunić. Svetog Nikolu pozdravili su i  naši folkloraši  pod vodstvom učiteljice Dragice Horvat-Fuček i tamburaši pod vodstvom učitelja Saše Novaka. Svetog Nikolu pozdravili su učenici 2.razreda koji su sa svojom učiteljicom Suzanom Vusić pripremili zanimljive recitacije. „ Kad bi sveti Nikola zakasnio“ recitirali su: Nika Gašparić, Laura Boštnar,Sara Kovač i Leon Kovač, „Pismo svetom Nikoli“ , recitirala je: Anja Mehkek i „Dođi sveti Nikola“ recitirala je: Veronika Krapinec. Članovi  Plesne skupine uz pjesmu Zvončići pod vodstvom  učiteljice Aleksandre Bračko, također su pozdravili sv. Nikolu. I na samom kraju srdačnu dobrodošlicu sv. Nikolu u igrokazu „Uspavani sveti Nikola“ poželjeli su vrtićanci,  kojeg su marljivo uvježbali  pod vodstvom tete Sanele i tete Sofije.

Zahvaljujemo Općini Koprivnički Bregi na ovako lijepim darovima i svima vama što ste bili tako divna publika!

Dragica Horvat-Fuček

objavio: Nada Križaj   datum: 8. 12. 2014.