Održan sastanak u okviru projekta "Što ću biti kad odrastem?"

U okviru aktivnosti profesionalnog usmjeravanja učenika, u srijedu 17. svibnja 2017., održan je sastanak za roditelje i učenike 8. razreda, na kojem je predstavljen projekt „Što ću biti kad odrastem?“.

Učenicima i roditeljima Renata Lohajner iz HGK – Županijske komore Koprivnica predstavila je deficitarna zanimanja u našoj županiji te aktualne potrebe za zapošljavanjem. Građevinska tvrtka Radnik d.o.o. iz Križevaca prezentirana je putem video materijala, iz kojeg smo dobili uvid u rad i mogućnosti stipendiranja i zapošljavanja učenika koji upišu deficitarna zanimanja (tesar, zidar) u Srednjoj školi „Ivan Seljanec“ Križevci.

Predstavnica CISOK-a Martina Majić Peršin (Centra za informiranje i savjetovanje o karijeri) dala nam je ključne informacije o djelokrugu Centra, o suficitarnim i deficitarnim zanimanjima u našoj županiji te pozvala roditelje i učenike da se jave ako imaju nedoumica prilikom odabira zanimanja.

Ravnatelj Obrtničke škole Koprivnica Ratimir Ljubić govorio je o svojoj školi i dobrim rezultatima u radu, kao i o nizu obrazovnih programa i mogućnostima upisa u iste.

Na kraju predavanja svaki je učenik dobio svoju mapu s najvažnijim informacijama i kontaktima.

Pedagoginja škole upoznala je učenike i roditelje s postupkom prijava i upisa u srednju školu te svim važnijim informacijama s obzirom na protekle godine. Nakon objave važećeg Pravilnika o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole, bit ćete obaviješteni o svim službenim informacijama i rokovima prijava.

Zahvaljujemo roditeljima i učenicima koji su se odazvali na sastanak, kao i našim gostima na ovoj korisnoj suradnji.

Pedagoginja:

Jelena Šimek Kristović

objavio: Jelena Šimek Kristović   datum: 18. 5. 2017.