Kad zvoni?
MREŽA ŠKOLA BEZ NASILJA

Moj uzor

U našim životima postoje mnoge osobe kojima se divimo i neizmjerno ih poštujemo. To mogu biti osobe koje nas okružuju ili poznate osobe koje promatramo na televiziji i u novinama. U djetinjstvu najčešći uzori su roditelji, a kako djeca odrastaju obično su uzori osobe koje se bave poslom koji ih zanima.

Učenici 5.a razreda su na satu razrednika morali odabrati jednu od tih osoba koja ima najveći utjecaj u njihovim životima. Osobu koja im je uzor kakvi ljudi žele postati ili kakvu karijeru ostvariti.

Većina djevojčica je odabrala glumicu Martinu Stoessel iz popularne serije Violeta. Navele su da im je uzor jer prekrasno pjeva i glumi, a i lijepo se oblači. Osim nje tu su bili uzori: Taylor Swift, Vana, Gigi Hadid, Ana Galović, Demi Lovato...

Dječaci su imali više različitih uzora. Tu su bili sportski uzori kao što su Ronaldo, Messi, Schumacher... za dječake koji se u životu žele baviti sportom. Ili informatičarski uzori Bill Gates i Bogdan Lalović za dječake koji se žele baviti informatikom. Istaknula bih jedno lijepo objašnjenje zašto je Bill Gates uzor, osim što je najbogatiji čovjek na svijetu izdvaja i velike iznose novaca u znanstvena istraživanja lijekova.

Ako želite još nešto saznati o našim uzorima možete pročitati na našem panou u razredu. I razmisliti koji su vaši uzori u životu.

Razrednica 5.a razreda Manuela Tržić

objavio: Nada Križaj   datum: 18. 10. 2016.