VOJNI KAMP OŠ KOPRIVNIČKI BREGI

Dana 23.04.2016. na prostoru Kampusa u organizaciji AU Podravina, Kluba tajlandskog boksa Samurai i OŠ Koprivnički Bregi održan je kamp za učenike OŠ Koprivnički Bregi.

Sam kamp kao pilot projekt osmišljen je od strane predsjednika Kluba tajlandskog boksa Samurai i učitelja TZK, kineziologa g. Vinka Peharde i predsjednika AU Podravina, inženjera sigurnosti g. Marijan Kereša.

Učenici su se okupili oko 8 sati, nakon čega su smješteni i poslušali uvodno predstavljanje tema ovog kampa.

Na kampu je sudjelovalo 12 učenika podijeljenih  u dvije skupine, a svaka skupina je imala svog vođu.

Prva tema bila je orijentacija u prirodi i topografija, koju je vodio instruktor za obuku pješaštva i pripadnik OSRH, g. Srećko Hrženjak.

Druga tema je bila prva pomoć, pod vodstvom dopredsjednika AU Podravina, magistra ekonomije g. Damira Podleska.

Treća tema boravak u prirodi i oprema odrađena je pod vodstvom g. Marijan Kereša.

Po završetku svake teme učenicima je organizirano mini natjecanje kao prikaz pojedine teme koju su obradili.

U nedjelju 24.04.2016. u jutarnjim satima učenici su imali tjelovježbu i temu samoobrane koju je vodio njihov učitelj TZK g. Vinko Peharda. Nakon toga kao završna tema bila je prezentacija airsoft replika i edukacija o rukovanju s istima koju su prezentirali članovi AU Podravina.

Na samom kraju kampa, učenici su se natjecali na mini ANTP (airsoft natjecanje u taktičkom pucanju) poligonu. Najbolja trojica osvojila su nagrade koje su im pripremili članovi AU Podravina.

Sponzori kampa bili su Podravka, Kampus, AU Podravina i Klub tajlandskog boksa Samurai.

Prema prvim reakcijama učenika ali i njihovih roditelja, svi su iznimno zadovoljni ovim pilot projektom i želja im je da se ovakav način edukacije i rekreacije nastavi.

Mi kao organizatori smo također zadovoljni, te nam je želja proširiti ovaj projekt i na ostale škole na području Koprivnice i okolice. Isto tako u planu je da ovaj projekt u idućim organizacijama bude u trajanju od 5 dana, sa više tema i da u

njega uključimo kineziologe iz ostalih škola.

S obzirom na pozitivno iskustvo svakako ćemo nastaviti raditi i unaprjeđivati ovaj projekt, jer smatramo da je ovakav način rekreacije i edukacije mladih u prirodi nešto što treba razvijati u današnje vrijeme.

Marijan Kereša, ing.sec.

objavio: Nada Križaj   datum: 27. 4. 2016.