Književnica Željka Horvat – Vukelja u OŠ Koprivnički Bregi

U ponedjeljak, 18. svibnja, u našoj školi gostovala je spisateljica Željka Horvat – Vukelja, koju nam je doveo Bibliobus u sklopu svojega projekta „Bibliobus vam dovodi u goste…“

Željka Horvat – Vukeljaistaknuta je književnica, autorica zbirki priča i slikovnica za najmlađe, romana iradioigara za djecu, a ujedno i urednica časopisa Modra lasta.Specijalnost su joj pričokazi: nova književno – scenska forma, koja je kombinacija priče i kratkog igrokaza u kojem, uz autoricu, sudjeluju i gledatelji.

Na taj su način mali Bregovci upoznali Željkinu čarobnu ljubičastu torbu zvanu  Ljubica Torbić! To je torba s mnogo pretinaca i džepića u koje stane svašta, stotine rekvizita uz pomoć kojih je spisateljica pripovijedala priče. Tako se je tu našla priča o jednom dječaku koji nije znao vezati vezice na cipelama i o jednoj drugoj vezici koja je umislila da je zmija, o ženi koja je izgubila šešir na vjetru, o domaćim životinjama i o jednom Fijukalu koje je znalo proizvoditi razne zvukove. Osim sudjelovanja učenika u pričokazima, gošća ih je naučila i neke francuske riječi, kako se zove koji čvor i kako se postiže totalna tišina, a na samom kraju smo svi zajedno zapjevali Bratec Martin i na taj način zaradili čistu peticu iz pjevanja, ponašanja i znanja.

Uz veliki pljesak zahvalili smo se gospođi Željki na prekrasnom druženju i ocijenili je čistom peticom!

Martina Šimunić, školska knjižničarka

objavio: Nada Križaj   datum: 19. 5. 2015.