Dan škole 2018.

Dana 1. lipnja 2018. proslavili smo Dan škole različitim radionicama i prigodnim programom. Učenici naše škole mogli su sudjelovati u radionicama, od 10:00 do 11:30 sati, koje su za njih osmislili njihovi učitelji. Učenici i učitelji razredne nastave igrali su različite društvene igre u kojima su pokazali timski rad, zajedništvo i  prijateljstvo. Učenici i učitelji predmetne nastave sudjelovali su u šest radionica: Tvoje lice zvuči poznato, Pričanje viceva, Jezične barijere, Abrakadabra, Potraga za blagom i Body art. Tako su učenici kroz ovih šest radionica na jedan dan mogli postati poznati pjevači i pjevačice, ispričati najsmješnije viceve, na brzinu naučiti osnove ruskog, ukrajinskog i romskog jezika, biti kemičari i sudjelovati u zanimljivim pokusima, uz pomoć matematičkog i geografskog znanja pronaći blago skriveno u dvorištu škole i oslikavanjem ruku prizvati u učionicu razne životinje. Nakon radionica svi smo se uputili u Vatrogasni dom gdje je uslijedio prigodan program kojeg su osmislili vrijedni učitelji i učenici. Priredba je započela pjesmama u izvedbi školskog zbora. Odgledali smo film o svemu onome što smo radili ove godine, gdje smo bili, u čemu smo sve sudjelovali te koje smo sve uspjehe postigli. Učenici PŠ Glogovac zabavili su nas pjesmama, plesom i recitacijom pod nazivom „Za susret s ljetom raširi ruke“. Tamburaši i folkloraši izveli su nekoliko prigodnih pjesama i plesova. Za smijeh su bili zaduženi učenici  Dramsko-scenske skupine nižih i viših razreda. Oni su nam izveli dva igrokaza pod nazivima „Audicija“ i „Picek, micek i pravi slon“. Za sam kraj razveselile su nas naše male plesačice koje su plesale uz pjesmu „Baš me veseli“, a program su završili učenici Dramsko-scenske skupine viših razreda s točkom „Prizivanje kiše“. Proslavi Dana škole prisustvovali su dožupan Koprivničko-križevačke županije Ratimir Ljubić i načelnik Općine Koprivnički Bregi Mario Hudić koji su  nam prigodnim riječima čestitali Dan škole. Ravnateljica Karolina Vidović zahvalila je svima koji su pomogli da nam rad u školi bude što bolji i ljepši, pohvalila je rad učitelja i učenika te je podijelila pohvalnice učenicima koji su sudjelovali na župnanijskim i državnim natjecanjima. Proglasila je i nagradila naj učenicu osmog razreda u školskoj godini 2017./2018. Dunju Svržnjak. Osim pohvala koje su dobili naši učenici, ravnateljica je proglasila i naj učitelje, a ove godine su to stručne suradnice knjižničarka Dijana Pleadin i pedagoginja Jelena Šimek Kristović.

Mirta Gaži

objavio: Nada Križaj   datum: 4. 6. 2018.

« Listopad 2018 »

SKOLSKI JELOVNIK 10.mj 2018.docx