3. SUDETIN KAZALIŠNI VIKEND U VIRJU - susret dramskih školskih družina

Učenici Dramsko-scenske skupine (Filip Tušek, Paula Marčec, Hana Vusić, Lovro Kovačić, Lorena Došen, Domagoj Svržnjak, Stella Trefalt, Larissa Petrović, Sara Škoda, Marko Gabaj, Mihael Gašparić, Davor Bogdanić, Tea Jaušić, Leon Matulec,  Veronika-Tena Krapinec, Laura Borštnar, Anja Mehkek i Sara Bednaić) sudjelovali su i ove godine na 3. Sudetinom kazališnom vikendu u Virju koji se održao 21.4.2018. godine. Toplu dobrodošlicu priredila nam je organizatorica Susreta, profesorica Katarina Franjo.

Uz našu školu u programu su sudjelovale Dramska družina „Ozana“ KUD-a „Braća Radić“ Visoko s dva igrokaza, Mala dramska scena Kulturne udruge „Tomislav Franjić“ Kalinovac, Medijska grupa i Plesna skupina OŠ prof. Franje Viktora Šignjara iz Virja.

Naši učenici izveli su „Božićni igrokaz“ te igrokaz „Picek, micek i pravi slon“. Gošća susreta i voditeljica radionice  bila je Marina Bažulić, glumica lutkarica, klaun doktor.

Učenici su uživali družeći se s djecom iz drugih škola, aktivnim sudjelovanjem u radionici te gostoprimstvu virovskih domaćina. Pokazali smo što znamo, koliko smo napredovali, ali smo i naučili puno novih stvari i upoznali mnoge interesantne male glumce amatere. Bili smo impresionirani Ivom Plemenčić, učenicom 8. razreda škole domaćina koja sama crta, kroji i oblikuje kostime za koje su materijali izrazito skupi pa smo se poželjeli i poslikati s njom u njezinom kostimu vuka za koji je utrošila 5.000,00 kn. Koliko je vješta, spretna i kreativna, prosudite sami.

Srca su nam bila velika i sjajna, baš kao i to prekrasno travanjsko subotnje poslijepodne.

Sanja Danček

objavio: Nada Križaj   datum: 25. 4. 2018.

« Lipanj 2018 »