Zagreb – izvanučionička nastava

Učenici predmetne nastave su 28. ožujka 2018. išli na izvanučioničku nastavu u Zagreb. Prvo su posjetili novu Zračnu luku „Franjo Tuđman”, gdje su mogli vidjeti kako izgleda proces kupovanja karata i pregledavanja putnika prije ukrcavanja u zrakoplov. Poslije razgleda zračne luke, učenici 5., 6. a i 6. b  razreda su se upoznali sa svijetom osoba oštećena vida u Tiflološkom muzeju. Ovaj muzej je mjesto u kojem se osobe s invaliditetom mogu aktivno uključiti u njegovo djelovanje, a učenicima se omogućuje da upoznaju život invalidnih osoba. Učenici 7., 8. a i 8. b razreda išli su u Muzej iluzija gdje su se odupirali gravitaciji u kosoj sobi, doživjeli kako im učiteljica pred očima raste ili se smanjuje, izgubili se u beskonačnosti sobe ogledala te su poslužili nečiju glavu na pladnju. Nakon razgleda muzeja, učenici su išli u razgled Hrvatskog sabora, gdje su vidjeti sabornicu koju inače vide na televiziji te su imali priliku slikati se sa osnivačem stranke Živi zid, Ivanom Pernarom. Prije odlaska u kino, svi su učenici išli na ručak u McDonald's. U kinu su gledali film „Čudo“. Film govori o desetogodišnjem dječaku koji mora živjeti s teškim genetskim poremećajem zbog kojeg od rođenja ima unakaženo lice i glavu. Nakon 28 operacija zbog kojih nikad nije mogao normalno pohađati školu, s deset godina ga roditelji ipak upisuju u peti razred osnovne škole, u koji kreće s puno straha da će svakodnevno biti izložen pogledima, zgražanju i komentarima svojih školskih prijatelja. Film je rasplakao mnoge učenike i učitelje, ali nam je svima pokazao da nije bitan fizički izgled, već osobnost. Nakon ispunjenog i uzbudljivog dana provedenog u Zagrebu puni dojmova sretno smo stigli svojim kućama.

Adela Grahovac, 8.b

objavio: Nada Križaj   datum: 3. 4. 2018.

« Listopad 2018 »

SKOLSKI JELOVNIK 10.mj 2018.docx