Tjedan čokolade u petom razredu

Učenici petog razreda su na satu Hrvatskoga jezika krajem siječnja i početkom veljače uživali  u najslađem tjednu – tjednu čokolade. Na prvom satu posvećenom čokoladi iznosili su razloge zašto vole jesti čokoladu, naučili su od čega se ona radi te su sveukupno znali nabrojiti 35 raznih poslastica koje sadrže čokoladu. Učenici su donijeli svoju omiljenu čokoladu na sat, no mogli su pojesti samo jednu kockicu kako bi se što bolje poistovjetili s književnim junakom Charliem iz romana Roalda Dahla Charlie i tvornica čokolade. Pročitali smo početak romana te je uslijedio kreativan zadatak pisanja nastavka priče. Što se stvarno dogodilo saznali su gledajući film Tima Burtona Charlie i tvornica čokolade. Nakon pogledanog filma usporedili smo njihove zanimljive i kreativne nastavke i usporedili ih sa stvarnom radnjom te su učenici ocijenili pogledani film s ocjenom 4,31. Na samom kraju tjedna čokolade učenici su pokazali svoju kreativnost radeći zlatne ulaznice za tvornicu čokolade, crtajući svoju omiljenu čokoladu ili čokoladnu poslasticu. Postoji izreka koja kaže da devet od deset ispitanika voli jesti čokoladu, a deseti laže. Čokokviz u petom razredu pokazao je da su svi učenici, a i njihova učiteljica pravi čokoljupci. Čokoladni tjedan smo započeli kockicom čokolade i završili istom jer kakav bi to tjedan čokolade bio bez omiljene nam poslastice.

Mirta Gaži, učiteljica hrvatskoga jezika

objavio: Nada Križaj   datum: 9. 2. 2018.

« Veljača 2018 »