Svjetski dan osoba s Downovim sindromom

Autor: Dijana Pleadin, 28. 3. 2024. 09:18

Na prvi dan proljeća, učenici i učiteljice PŠ Glogovac obilježili su Svjetski dan osoba s Down sindromom nošenjem šarenih rasparenih čarapa. Šarenim čarapama želi se upozoriti na poteškoće osoba s Downovim sindromom i potaknuti poboljšanje njihovog  položaja u društvu. Simbol Dana sindroma Down su šarene čarape jer ih osobe s Down sindromom ne mogu upariti. Nošenjem šarenih čarapa iskazali su podršku borbi osoba s Down sindromom kako bi se što bolje integrirali u naše društvo.

Učiteljica Dragica Horvat-Fuček

Literarni natječaj „Srce mi se smije“

Autor: Dijana Pleadin, 28. 3. 2024. 08:58

Pjesma „Misli“ učenice 8.b razreda Leone Širić osvojila je prvo mjesto na literarnom natječaju „Srce mi se smije“ u kategoriji sedmih i osmih razreda.

Literarni natječaj  „Srce mi se smije“ učenika/-ca osnovnih škola Koprivničko–križevačke županije pokrenut je s ciljem promocije poezije te pisanja i čitanja općenito, a ove je godine pristiglo 76 radova.

Naziv natječaja ujedno je i naslov knjige Une Bebek, učenice Osnovne škole „Braća Radić“, Koprivnica. Una je danas učenica osmoga razreda, a knjigu „Srce mi se smije“ izdala je na kraju 4. razreda. Knjiga sadrži 29 pjesama različite tematike – svakodnevne obiteljske situacije, kućni ljubimci, prijatelji, školske zgode i nezgode, čak i haiku. U središtu njezina pisanja je njezina obitelj koju voli prikazivati realistično, šaljivo i bez uljepšavanja. Una je osvojila mnoge literarne nagrade, a u tome su je podržavale njezine mentorice Ines Turk i Ivana Pintarić.

Čestitamo Uni na svim njezinim uspjesima, a našoj će Leoni ova nagrada biti poticaj za daljnje pisano izražavanje misli i osjećaja i lijepa uspomena na prvi dan proljeća.

Sanja Danček, prof.

Županijsko natjecanje mladih tehničara

Autor: Dijana Pleadin, 28. 3. 2024. 08:28

66. županijsko natjecanje mladih tehničara održano je 20.3.2024. u Osnovnoj školi “Prof .Blaž Mađer“, Novigrad Podravski. Našu školu predstavljali su Luka Polak učenik (5. razreda) iz područja maketarstva i modelarstva, Karla Obranović učenica (6. razreda) iz područja graditeljstva i Ella Pajnić učenica (7. razreda) iz područja strojarstva. Luka Polak osvojio je drugo mjesto u području maketarstva i modelarstva, Karla Obranović osvojila je peto mjesto iz područja graditeljstva, Ella Pajnić osvojila je drugo mjesto iz područja strojarstva.  Čestitamo svim učenicima na postignutom uspjehu.

Nada Križaj

B1 aktivnosti u školi

Autor: Dijana Pleadin, 21. 3. 2024. 18:39

U OŠ Koprivnički Bregi provodi se niz izvannastavnih aktivnosti u sklopu B1 programa. Učenici se u aktivnosti uključuju sukladno svojim interesima te tako mogu sudjelovati u raznim umjetničkim, kulturnim, društveno-humanističkim, sportskim i drugim aktivnostima.

Pregled svih aktivnosti u našoj školi možete pogledati u videu klikom na poveznicu.

Županijsko Natjecanje iz hrvatskog jezika

Autor: Dijana Pleadin, 21. 3. 2024. 14:48

U OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ Koprivnica održano je 20.3.2024. županijsko Natjecanje iz hrvatskog jezika na kojem je našu školu predstavljao Dominik Eršetić, učenik 8. b razreda. Pohvaljujemo Dominika zbog uloženog dodatnog truda i rada i čestitamo mu na dvanaestom mjestu.

Sanja Danček, prof.

Pjesmom, pričom i slikom kroz prvi razred – treći dio

Autor: Dijana Pleadin, 14. 3. 2024. 14:40

U ovome dijelu projekta posvetili smo se mjesecu veljači. Prva aktivnost je bila igra ''Lokvica''. Izradili smo lokve vode od papira i skakutali po lokvicama uz napisane zadatke (čučni, okreni se, itd). Za kišnoga dana smo pripremili pjesmu Kišobran Stjepana Jakševca, izašli van, uzeli kišobrane i čitali pjesmu, naravno, pod kišobranima. To je bio zaista poseban doživljaj. Povratkom u učionicu napisali smo vlastitu pjesmu čiji je izgled poprimio oblik kišobrana. Čitanje je zanimljivije uz knjigu koju voliš, zato smo nekoliko dana pripremali tekst iz svoje omiljene knjige i čitali ga na glas ostalim učenicima iz razreda. Objasnili smo zašto nam je baš to omiljena knjiga, od koga smo je dobili i slično. Bilo je mnogo zanimljivih tema i knjiga poput Svemira, neposlušnog majmunčića, vuka koji je naučio čitati i bockavog Bodljića koji su zainteresirali i druge da zavire u njihove maštovite stranice. Na taj način smo se prvi put susreli s javnom prezentacijom i baš nam je išlo odlično!

Nakon čitanja smo se opustili uz kuhanje i ispijanje čaja, a učionicu je ispunio ugodan miris jabuke i cimeta. S obzirom da u veljači nisu zaljubljene samo mačke nego i mi, pisali smo ljubavne i prijateljske poruke, što nas je posebno razveselilo. Sretni i razigrani, pjevali smo pjesme vezane uz maškare i ostale prigode uz ples, koristeći zadane i slobodne plesne pokrete. Isto tako, svirali smo tjeloglazbom i na improviziranim bubnjevima jer znamo da možemo iskoristiti različite predmete za sviranje. Veselimo se i budućim pjesmama, pričama i slikama u prvom razredu!

Tajana Tomec Lesjak, učiteljica

« Srpanj 2018 »